Artykuloo

Blog o promocji stron poprzez umiejętnie wykonaną reklamę

Audyty projektów – usługi

Możliwość komentowania Audyty projektów – usługi została wyłączona

Firmy audytorskie zajmują się wykonywaniem audytów na zlecenie różnorakich klientów, a zatem w ramach usług wykonywany jest między innymi audyt wewnętrzny projektu. Warto mieć na uwadze o tym, że zasadniczym celem audytów jest namierzenie nieprawidłowości oraz błędów związanych z realizacją konkretnego projektu w danej jednostce czy także firmie.
Audyty – na co zwrócić uwagę?
Audyty wykonywane są przez specjalistów, którzy korzystają z różnorakich rozwiązań, ażeby w szybki i skuteczny sposób namierzyć wszelkie nieprawidłowości, które dotyczą między innymi generowania zbędnych kosztów w trakcie realizowania projektów.

Warto być świadomym o tym, że firmy świadczące usługi audytorskie wykonują w głównej mierze audyt projektów unijnych, niemniej jednak również innych projektów zewnętrznych, np takich jak dotacje celowe czy działalność statutowa. Warto mieć na uwadze o tym, że dzięki audytowi namierzone są rozmaite usterki czy również błędy powiązane z realizacją projektu, które mogą dotyczyć przykładowo braku kompletu niezbędnej dokumentacji. Audytowane są w głównej mierze procedury finansowe jak również księgowe, jak również powiązane z klasyfikacją wydatków i sposobem dokumentowania tego procesu. Warto wspomnieć też o tym, że audyt zewnętrzny projektu pozwala usprawnić działalność danego podmiotu w zakresie realizacji projektu. Są to zatem działania pożądane, które pozwolą na lepsze wprowadzenie procedur, jak też zminimalizowanie kosztów generowanych np przez powielające się procesy. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz w jednostek i firm korzysta właśnie z usług firm audytorskich.

Sprawdź: audyt projektów unijnych.

Comments are closed.