Artykuloo

Blog o promocji stron poprzez umiejętnie wykonaną reklamę

Czy można zarobić będąc agentem

Możliwość komentowania Czy można zarobić będąc agentem została wyłączona

Szukając stosownej branży dla siebie, chcąc zarabiać i myśląc o przyszłości wielokrotnie zastanawiamy się czy sprzedaż ubezpieczeń jest zajęciem dla nas i czy się to opłaca. Polski rynek agentów ubezpieczeniowych jest ze stuprocentową pewnością niełatwym rynkiem, ale przy odrobinie determinacji i odpowiedniego podejścia zawód agenta wciąż jest dochodowy. Fundamentem każdej biznesu, też jako agenta ubezpieczeniowego jest działalność gospodarcza. W zależności od jej charakteru możemy pokusić się o tani lokal, sprzęt komputerowy, który jest wymagany do wystawiania polis jak również auto, którym będziemy dojeżdżać do Klienta. Planując ową działalność, trzeba brać pod uwagę również składki ZUS i rodzaj opodatkowania. Jeżeli nas nie stać na lokal zawsze możemy się umawiać z Klientem w ichniejszym miejscu zamieszkania, to posiada sens w sytuacji ubezpieczeń życiowych lub finansowych. Wiadomo detale takie jak laptop, przenośna drukarka, czy internet mobilny są atrybutem fachowego agenta. Warto mieć świadomość tego, że praca agenta wymaga także adekwatnego, schludnego ubioru przykładowo. skromnej marynarki. Stosowny wybieranie garderoby i fachowy wygląd to w oczach każdego Klienta plus i wiarygodne postrzeganie, co ma znaczenie.

Wracając do tematu związanego z samą działalnością agencyjną i obowiązkiem jej założenia należy zadać sobie pytanie jak zostać agentem ubezpieczeniowym? danego towarzystwa. Na to pytanie można uzyskać odpowiedź odwiedzając specjalny serwis internetowy, który został stworzony dla przyszłych agentów, lub agentów, którzy szukają partnerów do współpracy na terenie RP.  Sprawa jest o tyle ciekawa, że można dokonać stosownego wyboru Partnera za radą sieci online, porównać oferty współpracy jak i rozeznać możliwość współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Wspomniany serwis ma kilka tematycznych działów, które zawierają szczegółowe informacje min. szkolenia na agenta ubezpieczeniowego, ichniejszym miejscu, czasie i potencjalnych kosztach. Dla przyszłych agentów jest to skarbnica niezbędnych informacji, która pozwoli nawiązać kontakty handlowe odbyć szkolenie i rozpocząć pracę, jako agent ubezpieczeniowy. Warto zdawać sobie sprawę, że to głównie Firmy ubezpieczeniowe prowadzą 152 godzinne kursy podstawowe i 48 godzinne kursy produktowe. Ogół kończy się licencją, która umożliwi nam sprzedawać ubezpieczenia.

Comments are closed.