Artykuloo

Blog o promocji stron poprzez umiejętnie wykonaną reklamę

Jak wybrać dobry komputer?

Możliwość komentowania Jak wybrać dobry komputer? została wyłączona

Komputery stały się bardzo istotną częścią naszego życia, bez z nich coraz znacznie trudniej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy dosłownie robienie opłat. Nic zatem dziwnego w tym, że każdy z nas preferuje mieć dobry i innowacyjny sprzęt. Jakiś czas temu ogromną popularnością cieszą się małe netbooki, czyli laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje jednakże pytanie czy taki niewielki komputer sprawdzi się również w innych sytuacjach? W jaki sposób najlepiej tak, netbooki pomimo skromnej obudowy kryją w sobie multum wyrachowanych technologii zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak przykładowo laptopy mogą mieć sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to głównie 320 albo 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnych plików. Kolejną dobrą właściwością jest mobilność. Wszystkie netbooki posiadają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą posiadać wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i różnego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a również idealnie mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami powinnaś kierować się podczas zakupu laptopa dla fana gier komputerowych? Na naszym rynku pełno jest tego typu sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do budowy wyrachowanych projektów a także do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego również laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo bardzo istotnych funkcji. Głównie potrzebna jest mocna karta graficzna, najbardziej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą priorytetową. Niezbędna jest również własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć dosłownie te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. Co więcej laptopy dla graczy to szybkie procesory, obecnie w wielu przypadkach stosuje się technikę dwu lub trzyrdzeniową. Równie znacząca jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi umieją przesiedzieć przy jednej grze wręcz kilkanaście godzin, dlatego również matryca nie może być zbyt mała. O ile wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej jednakże strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie ważną funkcją jest też duża pamięć operacyjna , a ponadto dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis laptopów poznań.

Comments are closed.